Ciekawe pomysły na pokój dla dziecka

Ciekawe pomysły na pokój dla dziecka

Pokój dziecięcy to niezwykłe miejsce dla najmłodszego członka rodziny. Odpowiednio zaprojektowane wnętrze pozwala na długą i bezpieczną zabawę i pobudza wyobraźnię malucha. Wybór odpowiednich akcesoriów i umeblowania nie powinien więc być przypadkowy. A Ty masz już swój pomysł na pokój dla dziecka? Jeśli nie – koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Krok pierwszy – dzielimy pokój na odpowiednie strefy

Zanim zabierzemy się za planowanie, określmy potrzeby malucha i aktywności, które będzie podejmował każdego dnia w swoim pokoju. Odpowiednio wyznaczone zakątki – do nauki, zabawy i odpoczynku z łatwością zorganizują przestrzeń malucha, który odtąd będzie mógł cieszyć się wolnością i pozna zasady dobrej organizacji. Nie od dziś wiadomo, że dziecko wymaga stabilizacji, a zapewnienie mu ładu i porządku sprawi, że pociecha poczuje się pewnie i bezpiecznie we własnym wnętrzu. Właściwa makieta pokoju sprawi, że maluch pozna kilka zależności – biurko to miejsce do nauki. W tym czasie powinienem rozwiązać odpowiednie zadania. Łóżko służy do odpoczynku. Dzięki zachowaniu takiego balansu maluch będzie podążał za odpowiednimi bodźcami, a jego praca, zabawa i odpoczynek będą jeszcze efektywniejsze.Pokój dziecięcy dla chłopców od Meblik

Łóżko dziecięce – najważniejszy element wyposażenia

Drewniane, piętrowe czy z wyjątkowym designem? Pytanie o wybór odpowiedniego mebla do spania jest niezwykle istotny. Najpopularniejsze są wciąż niskie, pojedyncze łóżka wykonane z drewna lub lekkiego tworzywa. Materiały tego typu są łatwe w konserwacji – z łatwością przetrzesz je szmatką by ograniczyć rozwój roztoczy. Stelaż z materacem to świetne wyposażenie pokoju alergika. Z łatwością zdejmiesz go z łóżka i wytrzepiesz na zewnątrz lub wymienisz go po kilku latach użytkowania. Jeśli maluch dzieli pokój ze swoim rodzeństwem, postaw na łóżko piętrowe, które sprawi mnóstwo frajdy dzieciakom a Tobie pomoże zaoszczędzić nieco przestrzeni. Całość możesz obudować rantami ze żłobieniami. Nawiązujące do ulubionych bajek i filmów o superbohaterach, sprawią, że maluch chętnie wybierze się do łóżka.

Pomysł na pokój dziecięcy - meblik

Niecodzienne meble w pokoju dziecięcym

Ciekawym rozwiązaniem w pokoju malucha może być duża huśtawka z hakiem wmontowanym w sufit. Element wyposażenia pokoju dziecięcego sprawi, że dziecko poczuje się jak prawdziwy wojownik. Chłopcy ucieszą się z niewielkiego, drewnianego samochodziku, w którym spędzą długie godziny na zabawie. Wielką radość sprawi dziewczynkom elegancki domek dla lalek. Świetnym, choć nieco pracochłonnym pomysłem w pokoju dla dziecka, będzie wykucie specjalnej wnęki w którym maluch urządzi sobie skrytkę pełną skarbów. Możesz umieścić w nim również łóżko. Niezwykłą przestrzeń wzbogać pięknymi punktami świetlnymi i dodatkową zasłonką, która da pociesze chwilę prywatności.

Kolor pokoju dla dziecka – jak go wybrać?

Odpowiedni odcień na ścianach to gwarancja komfortu dla najmłodszych. Delikatne, pastelowe odcienie będą najlepszą decyzją jeśli chciałbyś połączyć kilka faktur i wzorów na ścianach. Unikaj intensywnych barw, które mogą niepotrzebnie wzbudzić nerwowość i agresję u malucha. Zamiast tego wyróżnij niektóre sekcje pokoju przy pomocy wzorzystej tapety. Niech na ścianach zagoszczą obrazki i plakaty nawiązujące do zainteresowań malucha. Zrezygnuj z niewielkich i nieporęcznych półek, które gromadzą kurz i mogą być niebezpieczne dla Twojej pociechy. W zamian postaw pojemną szafę i tam gromadź niezbędniki Twojego malucha.Pomysł na stylowy pokój dziecięcy

Siła dodatków

O wyjątkowości wnętrza zdecydują odpowiednie akcesoria. Miękkie poduszki, pikowana kapa i delikatny dywan sprawią, że Twoja pociecha będzie zachwycona bogactwem swojego wnętrza. Na frontach szafek umieść różnobarwne naklejki wycięte w raz z pociechą podczas zabawy. Pozwól dziecku wybrać ulubione dodatki. Odpowiednie kształty i faktury pozwolą maluchowi lepiej poznać i zrozumieć świat. Najmłodszy członek rodziny powinien spersonalizować swoje wnętrze, więc zanim przeprowadzisz gruntowny remont, zapytaj o jego opinię i skonsultuj pomysły. Niezwykłe i bezpieczne wyposażenie do pokoju dziecięcego znajdziesz w salonie Meblik dedykowanym najmłodszym!
Meblik - pierwszy sklep w Solvay Wnętrza