Jak urządzić przytulny salon z ekologicznym kominkiem?

Jak urządzić przytulny salon z ekologicznym kominkiem?

Salon – przytulne pomieszczenie w mieszkaniu, którego przeznaczeniem jest przyjmowanie gości oraz organizacja rodzinnych spotkań. Przede wszystkim jednak jest to strefa relaksu dla domowników. Marzeniem każdego z nas jest posiadanie klimatycznego miejsca w mieszkaniu, w którym odpoczniemy przy buzującym ogniu w kominku, gdzie czar trzaskających polan i blask ognia ukoi skołatane nerwy i wyciszy po trudach codziennego dnia. Niestety dla wielu z nas tradycyjny kominek jest nieosiągalny ze względu na warunki jakie musi spełniać jego zainstalowanie. Czy to znaczy, że musimy zrezygnować z marzeń o przytulnym wnętrzu? Dzięki nowym technologiom dzisiaj w każdym domu, nie tylko wolnostojącym, ale nawet bloku możemy cieszyć się kominkiem. Na rynku są dostępne modele ekologiczne np. kominki elektryczne, które równie dobrze czują się w klasycznych wnętrzach (mogą do złudzenia przypominać swoich tradycyjnych przodków), a i w nowoczesnych wnętrzach stanowią nietuzinkowy element wyposażenia (np. wolnostojący kominek elektryczny tzw. „koza”).

Jak urządzić salon z kominkiem ekologicznym?

Już na etapie planowania, warto zastanowić się, który styl aranżacji wnętrz jest nam bliższy. Jedni stawiają na nowoczesny minimalizm, inni są wierni klasyce, a dla kolejnej grupy to Pop Art jest tym, czego szukają. Bez względu na to, na jaki wystrój salonu się zdecydujesz, by nie popełniać aranżacyjnych błędów, trzymaj się konsekwentnie wybranego stylu.

Salon w nowoczesnym stylu charakteryzuje się prostotą i lekkością. Kocha otwarte przestrzenie, spójne kolory i naturalne materiały (biel i szarości, chropowata struktura betonu, kamienne płytki). Ponieważ w salonie najważniejsza jest strefa odpoczynku, to jej głównymi elementami wyposażenia powinna być wygodna o prostej formie sofa, przy której postawisz szklany stolik kawowy. Nowoczesne wnętrza aż się proszą o niekonwencjonalny fotel – podwieszane krzesło brazylijskie to jest to. Chociaż generalnie minimalistyczne wnętrza stawiają na przeszklenia o dużej powierzchni (okna), to i tak w naszej strefie klimatycznej musimy pomyśleć o doświetlaniu pomieszczeń. W salonie jedno, główne źródło światła nie zadba o klimat, dlatego dodatkowe oświetlenie w postaci prostej, ale nietuzinkowej lampy podłogowej ze stali i szkła będzie doskonałym wyborem. A co z kominkiem? Wybierając proste, nowoczesne obramowanie, bez problemu wkomponujesz kominek w wystrój wnętrza. Możesz pokusić się o kominek ścienny (zabudowany bądź bez obramowania) lub wolnostojący, który idealnie podkreśli nowoczesny charakter aranżacji.

Klasyka zawsze w modzie

Nastrojowy salon w stylu klasycznym jest zawsze modny. Generalnie urządzając salon w stylu klasycznym trzeba pamiętać, że ma być przyjemnie, przytulnie i nastrojowo. Ciepłe kolory i drewno. W strefie relaksu postaw miękkie, rozłożyste kanapy. Przy nich drewniany stolik kawowy. Obok zachęcający do odpoczynku fotel na płozach, z którego będziesz miał widok na kominek (w klasycznych wnętrzach sprawdzają się kominki elektryczne w obudowie z marmuru bądź piaskowca lub nowoczesnych materiałów doskonale imitujących naturalne). Oryginalne poduszki, niedbale przerzucony przez oparcie kanapy puchaty koc, nastrojowe światło lampy, kilka roślin doniczkowych – wraz z kominkiem stworzą przytulną atmosferę salonu. Decydując się na salon w stylu Pop Art pamiętaj o soczystych barwach, które będą współgrać z ceglaną powierzchnią ścian. Ma być nowocześnie, ale radośnie.
Przytulny salon z kominkiem ekologicznym

Słów kilka o kominkach elektrycznych

Nie potrzebują podłączenia do przewodu wentylacyjnego. Imitacja paleniska z żarzącymi się polanami lub bryłkami węgla (regulacja jasności i prędkości wyświetlania płomienia dzięki zastosowaniu technologii Optiflame – odbicie światła w tylnej części kominka) lub trójwymiarowy efekt płomienia i dymu – technologia Opti–myst (para wodna wygenerowana przez ultradźwięki, odpowiednio oświetlona unosi się dając efekt buzującego ognia i smużek dymu).
10 sierpnia w naszej galerii został otworzony nowy sklep – Emultimax, który specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego. Bogata oferta kominków, którą dysponuje, pozwoli na zaaranżowanie przytulnego salonu z ekologicznym kominkiem w każdej aranżacji wnętrza.