Dzisiaj rzecz, o tych którzy inspirują nas na tyle prawdziwie, by dotknięcie ich twórczości stało się niezbędnym elementem poznania. W ramach drugiej edycji cyklu spotkań z wybitnymi architektami, artystami, designerami i projektantami wnętrz – projekt NArchitekTURA – czyli jedna z 30 najbardziej docenionych na świecie pracowni architektonicznych z głównym przedstawicielem i założycielem – Bartoszem Haduchem – tej interdyscyplinarnej grupy! Będzie o człowieku i o projekcie, który działa na wspólnej płaszczyźnie urbanistyki, architektury, projektowania krajobrazu, designu oraz grafiki.
2018 rok stał pod znakiem, jednej z najgłośniejszych wystaw w Polsce pt. „Wyspiański Nieznany”. Autorem aranżacji wystawy był właśnie Bartosz Haduch, pozostały skład jego architektoniczno-artystycznej drużyny to Łukasz Marjański i Michał Haduch. Powierzchnia wystawy zajęła 384.0 m2, kubatura 1912.0 m3, a honorowy patron objęło samo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
2016 rok to serce oddane fotografii i „Okno na Teshima”, dzięki któremu architekt, został laureatem w kategorii Poland National na Sony World Photography Awards. Jedno spojrzenie i wiesz i czujesz dlaczego właśnie to zdjęcie spotkało się z aplauzem.
„Zdjęcie wykonałem w Teshima Art Musem na wyspie Teshima, położonej na Morzu Wewnętrznym w Japonii. To jedna z trzech wysp zaaranżowanych na zasadzie współpracy z architektami i artystami. Obiekt na zdjęciu to przestrzeń zaprojektowana przez pracownię Office of Ryue Nishizawa. W jej wnętrzu znajduje się instalacja artystyczna autorstwa Rei Naito, która bazuje na posadzce o różnych spadkach i zakrzywieniach. W sposób sztuczny i naturalny wypuszczane są na nią krople wody, które przesuwają się pod wpływem ludzkich kroków lub wiatru. Tworzy to rodzaj stale zmieniającego się krajobrazu.”- opowiada w fotopolis.pl B.Haduch
Patrząc na całość wszelkich kreatywno-architektonicznych projektów nic dziwnego, że 2015 roku został finalistą Nagród Naukowych Polityki. A już 2014 narodził się „Apartament Przyszłości” – Labolatorium B+R, zajmuje powierzchnię aż 115 m².
O szczegółach tego wyjątkowego w skali Polski projektu dowiecie się tutaj:
https://www.dobroteka.pl/apartament-przyszlosci.html
zachwyca, zadziwia i trafia w punkt ekstremalnie interdyscyplinarnej twórczości,
a jeśli Ty jesteś architektem, projektantem, designerem, miłośnikiem sztucznej inteligencji – musisz znać to miejsce, musisz znać ten projekt!
Jakby tego było mało 2012 rok zbudował kolejne pozycje w literaturze branżowej – powstała seria Architectourism, to seria przewodników o tym co najciekawsze w architekturze, Bartosz Haduch z Michałem Haduchem przedstawiają przestrzeń w Europejskim, Amerykańskim, Afrykańskim, a nawet Azjatyckim klimacie.
„Ta rozległa panorama obejmuje 100 realizacji autorstwa 70 pracowni, zlokalizowanych
w 67 miejscowościach. Projekty zostały posegregowane funkcjonalnie, w ujęciu geograficznym, z podaniem adresów oraz współrzędnych GPS. Hiszpanię podzielono na osiem regionów: Andaluzję, Kastylię i León z Kastylią-La Manchą i Estremadurą, Madryt, Galicię z Asturią i Kantabrią, Kraj Basków z Nawarrą i La Rioją, Katalonię z Aragonią, Walencję z Murcją oraz Wyspy Kanaryjskie z Balearami.” – brzmi ciekawie? Więcej słów, więcej malowniczych obrazów na: https://sklep.architekci.pl/architectourism-01-hiszpania.html
Warto dodać, że Bartosz Haduch jest autorem wielu publikacji w międzynarodowych i ogólnopolskich czasopismach, w których pisze o architekturze, sztuce i designie. Jeśli liczycie na fotoreportaże, gorąco polecamy te z podróży do Indii, Chin, Japonii, Kuby i Maroka.
To zdecydowane metr sześcienny głębokiej historii… o tym co piękne,najpiękniejsze w architekturze.
Osobiste spotkanie z Bartoszem Haduchem już 11 maja w Solavay Wnętrza – całym zespołem, gorąco zapraszamy 🙂