Krakow Design Festival by Solvay Wnętrza – relacja z wydarzenia

Krakow Design Festival by Solvay Wnętrza – relacja z wydarzenia

W listopadzie, w krakowskiej galerii handlowej Solvay Park rządził design. Wszystko to za sprawą Krakow Design Festival by Solvay Wnętrza, czyli targów, na których ok. 40 wystawców prezentowało trendy w wystroju i aranżacji przestrzeni – meble, dekoracje, dodatki, sztukę czy design użytkowy. Wydarzenie miało miejsce w strefie meblarsko-wnętrzarskiej na I piętrze Solvay Park (ul. Zakopiańska 105).

Krakow Design Festival i Zaprojektowani w Solvay Wnętrza

Solvay Wnętrza to już 12 najemców oferujących wyposażenia sypialni, kuchnie, łazienki, schody, podłogi, meble dziecięce, meble loftowe, i elektryczne kominki. Poza strefą handlową, ideą przestrzeni jest także zapewnianie inspiracji, stąd pomysł na spotkania branżowe, konferencje, wystawy i prezentacje z zakresu architektury, sztuki i designu. Za nami już III edycja spotkań z wybitnymi przedstawicielami branży architektury i projektowania. Gościem specjalnym wydarzenia w 2018 roku był Oskar Zięta, w maju gościliśmy Bartosza Haducha. Listopadowe spotkanie z designem w Solvay Wnętrza uwieńczył wykład mistrzowski wybitnego architekta, założyciela pracowni KWK Promes – Roberta Koniecznego.

Dzień pełen designu, dzień pełen inspiracji.

16 listopada był dniem pełnym designu, ale także praktycznej wiedzy na temat projektowania wnętrz, urządzania mieszkań, odbiorów nieruchomości, remontów, oraz błędów w projektowaniu. Merytorycznej części spotkania patronowali przedstawiciele Krakowskich Szkół Artystycznych i Szkoły Wnętrz i Przestrzeni – których festiwal „Zaprojektowani” przyciągnął do galerii Solvay tłumy słuchaczy.

Przez cały dzień odwiedzający targi mieli okazję posłuchać wyjątkowych specjalistek-praktyków. Swoją wiedzą dzieliły się:

  • Magda Kęskiewicz, artystka wizualna, wykładowca Szkoły Visual Merchandisingu, która opowiedziała o trendach w projektowaniu witryn sklepowych.

  • Iwona Biernacka Królik, założycielka pracowni projektowania wnętrz If Art., podzieliła się ze słuchaczami zagadnieniem, jak urządzić mieszkania i apartamenty na wynajem krótkoterminowy.

  • Monika Grojec, założycielka pracowni projektowej Kwadrat Design Studio i wykładowca Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, omówiła na wielu, często zabawnych przykładach błędy w projektowaniu.

  • Karolina Malicka, Inspektor Budowlana, w mediach społecznościowych znana pod marką W Szpilkach na Budowie, wypunktowała słuchaczom 21 rzeczy, które muszą wiedzieć, zanim kupią nieruchomość w stanie deweloperskim.

  • Irena Zajdel, właścicielka firmy VALEN podzieliła się wskazówkami dotyczącymi dobrego zaplanowania remontu – Uwaga Remont! Jak wykończyć i się nie wykończyć.

  • Katarzyna Pabiańczyk – trenerka pCon.planner przedstawiła możliwości programu do projektowania wnętrz dla architektów i designerów.

  • Monika Mroczkowska-Białasik, wykładowca w Szkoły Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkoły Kreatywnej Fotografii wygłosiła wykład o projektowaniu

Wystawa fotografii i konsultacje architektów

W strefie biznesowej Solvay Wnętrza, odwiedzający targi mogli podziwiać wystawę pt. P R Z E S T R Z E Ń fotografii mody autorstwa Marzeny Kolarz wykładowcy Krakowskich Szkół Artystycznych. Wystawa zorganizowana była w ramach festiwalu Zaprojektowani – krakowskie spotkania z designem.

Przez cały dzień odbywały się także konsultacje architektów, absolwentów Krakowskiej Szkoły Wnętrz i Przestrzeni: Małgorzaty Bury i Amira Hassana.

Przestrzeń Solvay Wnętrza rozkwitła designem – Krakow Design Festival

Organizatorem targów wnętrz była Fundacja Instytut Business Innovation, która wydarzeniem KRAKOW DESIGN FESTIVAL skupia i promuje producentów szeroko pojętego designu. Twórcy i wystawcy zaproszeni przez KDF prezentowali trendy w wystroju i aranżacji przestrzeni – meble, dekoracje, dodatki, sztukę, design użytkowy. Kolejna edycja Krakow Design Festival odbędzie się 30-31 maja 2020.

„Mały Projektant” – warsztaty dla dzieci

Aby od najmłodszych lat zaszczepić u dzieci pasję do projektowania, w przestrzeni Solvay Wnętrza organizowane są bezpłatne warsztaty plastyczne pod nazwą „Mały projektant”. Podczas zajęć dzieci poznają sylwetki wybitnych artystów i tworzą własne prace plastyczne w stylach najpopularniejszych nurtów sztuki.

16 listopada w Solvay Park odbyły się wyjątkowe warsztaty Dotyk Sztuki realizowane w ramach festiwalu Sztuka do rzeczy design w Krakowie, gdzie mali projektanci przełożyli płaskie obrazy na konstrukcje przestrzenne. Wykorzystywali ciekawe faktury, różnorodne materiały i kształty tak, by osoby niewidome i słabowidzący mogły poczuć i wyobrazić sobie przedstawione na obrazach historie, krajobrazy, ludzi.

Galeria Handlowa Solvay Park otwiera się na wnętrza

Po 12 latach działalności galeria Handlowa Solvay Park przechodzi znaczące zmiany. Na elewacji budynku pojawiają się nowoczesne, eleganckie portale, witryny sygnalizują modernizację, a do wewnątrz wprowadzani są nowi najemcy zmieniający I piętro galerii w strefę meblarsko-wnętrzarską.

Przestrzeń Solvay Wnętrza to przede wszystkim najemcy produkujący i dystrybuujący najwyższej klasy meble kuchenne (Elen, Baak Design), wyposażenia łazienek (Unique Design), sypialni (Dla Spania), meble dziecięce (Meblik) i loftowe (R-meble, Halo Meble), podłogi (Marchewka, Roble), schody (Rintal, FistFloor) i systemy grzewcze, które oferuje pierwszy w Krakowie salon (Emultimax). W sercu strefy meblarskiej znajduje się kawiarnia, której planowane jest otwarcie Strefy Designu – miejsca pracy projektantów i architektów.

Solvay Wnętrza to koncept łączący galerię handlową, wyposażenie wnętrz oraz Strefę Designu, która staje się miejscem cyklicznych wydarzeń i spotkań ze wybitnymi twórcami branży architektury i projektowania. W przestrzeni meblarsko-wnętrzarskiej znajduje się już 12 najemców, a wszystkie działania zmierzają do wykreowania wspólnej strefy dla producentów, sprzedawców oraz miłośników mebli i wnętrz, na każdym szczeblu działania, od projektowania po sprzedaż i użytkowanie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Solvay Wnętrza.