Kominki elektryczne – idealna alternatywa dla klasycznych kominków

Kominki elektryczne – idealna alternatywa dla klasycznych kominków

Autor: eMultimax.pl

W połowie stycznia 2016 roku sejmik województwa małopolskiego przyjął uchwałę tzw. “antysmogową”,zakazującą całkowity zakaz palenia węglem, drewnem i innymi paliwami stałymi w kotłach, piecach i kominkach. Uchwała weszła w życie z dniem 01 września 2019 roku i dotyczy zarówno lokali usługowych, zakładów przemysłowych, jak i prywatnych budynków i domów.

Uchwałą zostały objęte instalacje, które nie tylko dostarczają ciepło do centralnego systemu ogrzewania, np. kotły, lecz także instalacje wydzielające ciepło, w tym kominki.

Celem uchwały była poprawa jakości powietrza w Krakowie, które od długiego czasu należało do jednych z najgorszych w Europie.

Jednak czy istnieją skuteczne – i w pełni ekologiczne – alternatywy dla ogrzewania pomieszczenia za pomocą kominka? Kominek oprócz wydzielania ciepła, wprowadza magiczną i nastrojową atmosferę, którą wiele osób ceni na równi z zapewnieniem optymalnej temperatury.

Doskonałą alternatywą okazują się być kominki elektryczne – będące praktycznie standardem w krajach zachodnich – w Polsce ich popularność rośnie w zastraszającym tempie.

Kominki elektryczne – idealna alternatywa dla klasycznych kominków

Ich zasadniczą cechą jest 100% ekologiczność – zasilanie za pomocą energii elektrycznej sprawia, że nie emitują do atmosfery szkodliwych gazów i smogu.

Kominki elektryczne są również pełnowartościowym urządzeniem grzewczym – dzięki termowentylatorowi ogrzane powietrze równomiernie rozchodzi się po całym pomieszczeniu, skutecznie podnosząc temperaturę.

Szeroka paleta mocy wkładów umożliwia dobranie urządzenia optymalnego do ogrzania danej powierzchni, tym samym zapewniając jak najoptymalniejszą i efektywną pracę.

Nowoczesne kominki elektryczne wyróżniają się niskim zużyciem energii – skuteczna redukcja poboru prądu jest wynikiem zastosowania elektronicznego termostatu, który pozwala na jak najbardziej optymalną pracę urządzenia. Grzanie uruchamiane jest jedynie wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej wyznaczonej przez nas wartości.

Warto wspomnieć również o opcjach dodatkowych wspomagających pracę, takich jak automatyczny wyłącznik czasowy, który po upływie ustawionego czasu zakończy działanie urządzenia – nie musimy pamiętać o wyłączeniu urządzenia np. na czas naszej nieobecności.

Generowanie ciepła to nie jedyne cechy wspólne z tradycyjnymi kominkami. Głównym powodem wciąż rosnącej popularności tych urządzeń – oprócz ogrzewania pomieszczeń – jest ich niesamowicie realistyczne działanie.

Efekt realistycznych płomieni – Optiflame i OptiMyst

Na przestrzeni kilku ostatnich lat trwały prace nad uzyskaniem jak najbardziej wiarygodnego efektu płomienia, który wzniósłby realizm tych urządzeń na zupełnie nowy poziom.

Ich wynikiem stały się nowoczesne i opatentowane technologie generowania iluzji płomieni Optiflame oraz Optimyst – stanowiąc wizytówkę kominków elektrycznych firmy Dimplex.

Efekt płomienia Optiflame powstaje dzięki odpowiedniemu odbiciu światła w tylnej części kominka. W większości przypadków wkłady z efektem Optiflame wyposażane są w technologię oświetlenia LED, co sprawia, że koszt generowania iluzji płomieni wynosi dosłownie do kilku groszy za godzinę pracy.

Prezentacja energooszczędnego wkładu kominkowego Dimplex 28” XHD

Z kolei kominki z efektem Optimyst do działania potrzebują…wody! Działanie polega na generowaniu pary wodnej za pomocą ultradźwięków, która podświetlona w odpowiedni sposób jest praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwych płomieni. Urządzenia tego typu wyposażane są zbiornik na wodę lub przyłączę do podłączenia bieżącej wody z instalacji domowej.

Ich zgoła odmienna zasada działania zapewnia równie spektakularny efekt sprawiając, że kominek prezentuje się niezwykle dobrze wszędzie, gdzie zostanie umieszczony.

Prezentacja efektu płomienia Opti-Myst

Szeroka paleta kominków elektrycznych

Firma emultimax w swojej ofercie posiada całą gamę kominków elektrycznych dając szerokie pole wyboru nawet najbardziej wymagającym klientom.

Oprócz różnych typów paleniska, np. wzorowanych na prawdziwych polanach, wyścielonych ozdobnymi kryształami lub wyposażony w “pas świetlny”, urządzenia te różnią się również posiadanymi funkcjami. 

Należy zaznaczyć, że nie wszystkie modele kominków są wyposażone w funkcję grzewczą – dlatego też przed zakupem należy zorientować się, czy danym modelu jest ona standardem.

Podstawową różnicą wśród kominków elektrycznych jest charakter ich budowy.

Kominki z obudową stanowią idealne rozwiązanie, gdy zależy nam na największym podobieństwie do tradycyjnego kominka. Wolnostojący charakter pozwala na dowolą manipulację urządzeniem po pomieszczeniu. Duży wybór modeli sprawia, że bez problemu dobierzesz kominek zarówno do wnętrza urządzonego w klasycznym stylu, jak i tego, gdzie króluje nowoczesność i minimalizm.

Kominki ścienne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie chcemy zabierać cennego miejsca “po podłodze”. Wystarczy zawiesić go na ścianie i podłączyć do prądu, by natychmiast cieszyć się przyjemnym ciepłem i efektem płomienia.

W naszej ofercie znajdują się również wkłady do zabudowy, przeznaczone do samodzielnego zaaranżowania w pomieszczeniu. Jeżeli mamy odrobinę zdolności manualnych oraz wizję, jesteśmy w stanie stworzyć zapierającą dech w piersiach zabudowę kominka, która zdecydowanie odmieni oblicze naszego salonu. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Poniżej prezentujemy przykład własnoręcznie wykonanej aranżacji jednego z wkładów z naszej oferty, wykonanej przez YouTubera “Mario Budowlaniec”

Wkłady do zabudowy stanowią również doskonałą bazę pod wykonanie konstrukcji z płyt meblowych. Za ich pomocą możemy stworzyć autorską obudowę w formie kominka, lub też puścić wodze fantazji i umieścić wkład w meblu ozdobnym na korytarzu, w szafce RTV lub skonstruowanej na wymiar meblościance.

Stwórz swój wymarzony kominek razem z emultimax!

A co, jeśli nie mamy wystarczających umiejętności manualnych, niezbędnych narzędzi lub zwyczajnie brak nam czasu? Żaden problem!

Firma emultimax wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziła usługę wykonania całkowicie indywidualnej, personalizowanej zabudowy z płyt meblowych.

Projekt może zostać wykonany na podstawie Twojego wizualnego zarysu lub stworzony zupełnie od podstaw zgodnie z Twoimi wskazówkami. 

Wiesz, jak ma wyglądać Twój wymarzony kominek? Przedstaw nam swój pomysł! Napisz do nas na adres:

projekty@emultimax.pl

 Sprawdź nasze kominki!

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych kominków elektrycznych, którą znajdziesz na stronie www.emultimax.pl – znajdziesz tam szczegółowe informacje, opisy oraz zdjęcia wszystkich dostępnych modeli kominków.

A może przed zakupem chcesz zobaczyć, jak kominek prezentuje się w rzeczywistości? Wobec tego koniecznie odwiedź nas w galerii Solvay Park w Krakowie, przy ulicy Zakopiańskiej 105. 

Przyjdź i przekonaj się sam, dlaczego kominki elektryczne to przyszłość nowoczesnych aranżacji!

Serdecznie zapraszamy!