Świąteczne aranżacje wnętrz

Świąteczne aranżacje wnętrz

Wśród chłodnych grudniowych wieczorów i szarości za oknem, niesamowitej radości dodają nam wszelkie dekoracje oraz świąteczne aranżacje wnętrz. Światełka, świerkowe drzewka, kolorowe ozdoby i wszystkie pomysły na celebracje Świąt i ucieczkę od grudniowych ciemności sprawiają, że początek zimy zostaje rozświetlony niesamowitą gwiazdkową atmosferą.

 

Świąteczne dekoracje do mieszkania

 

Również nasze domy wzbogacamy o świąteczne aranżacje, dodające ciepła w ten chłodny okres roku. Jak stworzyć niepowtarzalne wnętrza by dodać jeszcze większej magii Świętom? Przedstawiamy kilka inspiracji.

Dodatki do mieszkania w stylu eko

Święta w stylu eko są w zasięgu naszej ręki, a ponadto? Ze zdobienia domu można uczynić wspaniałą zabawę! Do wykorzystania nadaje się wszystko co przyniesiemy z lasu: szyszki, gałązki, orzechy, mech, liście i wszystko co uznamy za przydatne. Pomysłów szukać można również w naszej kuchni! Suszone owoce czy pierniczki już na stałe wpisały się na listę ozdób świątecznych. Zaletą naturalnych ozdób jest również zapach, którym wypełniają nasze wnętrza czego nigdy nie zapewnią plastikowe gadżety! Zachęcamy do kreatywności, zaangażowania dzieci i dobrej zabawy. Zainteresowani? 😊

 

Świąteczne ekologiczne dodatki do mieszkania

 

Dekoracje świąteczne w stylu skandynawskim

Jeśli w tym roku potrzebujecie zmiany lub chcielibyście zaaranżować dom na Święta w wyjątkowy i zupełnie inny sposób, naszą propozycją inspiracji jest Skandynawia. Na czym się wzorować? Czego szukać? Dekoracji drewnianych, rattanowych plecionek, drobiazgów w odcieniach bieli i w neutralnych beżach. Jeśli w domu mamy drewniany stół o naturalnym kolorze – rezygnujemy z obrusu. Skandynawski charakter aranżacji podkreślą dekoracje wykonane z białego papieru – gwiazdy, lampiony. Całości dopełni oświetlenie. Dużo lamp i światełek w stonowanych kolorach. Jeśli jednak uznacie, że brakuje barw, można zastosować następujący zabieg: wybrać jeden wyrazisty kolor i uzupełnić dekorację takimi elementami.

 

Dekoracje świąteczne w stylu skandynawskim

 

Styl folkowy w świątecznych dodatkach do mieszkania

Niech żyje tradycja! Podkreślenie naszych korzeni i regionalnej kultury doda świątecznym wnętrzom wspaniałego charakteru i ożywienia. Wielobarwne dekoracje, przepiękne, ręcznie malowane bombki i żywe drzewko. Brzmi jak babcine Święta? Święta na ludowo, pełne folkowych wzorów wniosą do domu ciepło, a na myśl od razu przyniosą przepyszne jedzenie i świąteczną radość. Pomysły na folkowe dekoracje to miniaturowa szopka czy szydełkowane gwiazdy i anioły. Nie bójmy się improwizować z kolorystyką.

 

Folkowe wzory na święta w domu

 

Źródło: www.dom.pl , www.folkstar.pl , www.ladnydom.pl , www.kobiecewskazowki.pl , www.dobrzemieszkaj.pl